FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Mobilność+ w ramach naszego działania, oznacza, że osoba ze szczególnymi potrzebami studiująca, bądź pracjąca na uczelni wyższej otrzymuje dokładnie takie wsparcie, jakiego potrzebuje, co umożliwi jej realne i samodzielne uczestnictwo w Programie Erasmus+

Ambasadorzy mobilności+ to osoby z niepełnosprawnościami, które studiują i aktywnie angażują się w działania projektu. Są oni przedstawicielami projektu w społeczności akademickiej. Zostali przeszkoleni, aby móc pełnić rolę self-adwokatów.

Obserwatorium Mobilności jest to pogłębiony proces badawczy, który realizujemy w ramach projektu. Jego celem jest identyfikacja rzeczywistych barier związanych z uczestnictwem osób z różnymi niepełnosprawnościami w Mobilności Erasmus+, a także sformułowanie rekomendacji, które pozwolą na zniwelowanie tych barier.

Jest to partnerstwo wypracowujące wspólnie Standard + Programu Erasmus + Składa się z 12 członków sieci self-adwokatów, 6 przedstawicieli uczelni i organizacji społecznych), łącznie weźmie udział w 6
posiedzeniach Partnerstwa i będzie pracowało między spotkaniami nad rozwiązaniami na rzecz zwiększenia mobilności studentów z niepełnosprawnościami. W Sieci są też uczestniczyli przedstawiciele partnerów realizujących projekt.

Jest to nowe centrum aktywności dla osób z niepełnosprawnościami w Białymstoku.
Będzie to miejsce planowania indywidualnej ścieżki rozwoju dla młodych osób posiadających niepełnosprawność. W ośrodku osoby te nabędą kompetencje do bycia self-adwokatem i podejmowania działań na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Partnerzy Mobilności+

Poznaj naszych patronów — uczelnie i organizacje, z którymi zmniejszamy bariery i zwiększamy dostępność dla osób studiujących z niepełnosprawnościami.

Patroni honorowi

Patroni miedialni